پارک علم و فناوری دانشکده فنی فومن

ایده تاسیس پارک علم و فناوری

ایده تاسیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۰ مطرح و اقدامات اولیه برای راه اندازی آن از همان زمان آغاز شد. در اولین گام اجرایی مرکز رشد واحدهای فناوری در سال ۱۳۸۲ با کسب مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت خود را آغاز کرد وپس از آن مرکز کارآفرینی با مصوبه هیات رئیسه دانشگاه به مجموعه پارک ملحق شد.

با جدی شدن فعالیت پارک سرانجام در تیرماه ۱۳۸۴، دانشگاه تهران موافقت اصولی تاسیس پارک علم و فناوری را از وزارت متبوع دریافت کرد و به دنبال آن، تدوین و تصویب اساسنامه و ساختار سازمانی پارک و مراکز تابعه، شکل گیری ستاد و آغاز به کار شورای پارک و پذیرش و استقرار واحدهای فناور صورت پذیرفت.

شروع فعالیت

در ۱۴ اسفند سال ۱۳۸۴ فعالیت این مجموعه به طور رسمی اعلام شد، که هدف اصلی آن، کمک به توسعه کسب و کارهای دانش محور و در نتیجه افزایش توان اقتصادی-علمی ایران با تکیه بر توان علمی دانشگاه تهران می باشد. از جمله ماموریت های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران می توان به انتقال و آفرینش تکنولوژی، تسهیل انتقال دانش از دانشگاه به صنعت؛ افزایش توان رقابتی صنایع کشور؛ ارتقاء فرهنگ نوآوری در کشور، پرورش شرکت های نوپا در زمینه فناوری نوین، فراهم سازی بستری مناسب برای فعالیت کسب و کارهای دانش محور در پارک اشاره کرد.

این پارک دارای چهار مرکز، رشد، کارآفرینی، توسعه و ارزیابی است، که این مراکز روند حمایت از طرح ها تا عملیاتی کردن آنها را دنبال می کنند.

مرکز رشد و توسعه دانشکده های فنی فومن

مرکز رشد و توسعه شعبه دانشکده های فنی فومن و کاسپین نیز یکی از شعب مرکز رشد می باشد که طی تفاهم نامه منعقده بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و پردیس دانشکده های فنی کاسپین و فومن به منظور توسعه فعالیت های پارک در حمایت و ارائه خدمات به شرکت ها و موسسات خصوصی دارای فناوری بالا و بهره مندی از ظرفیت های قانونی پارک ها، از مهر ماه سال 1392 به طور رسمی آغاز به کار نموده است.

 

کامران کی نژاد

رئیس شعبه دانشکده های فنی فومن و کاسپین مرکز رشد واحدهای فناوری پارک علم و فناوری

دکتر کامران کی نژاد

 

مشاهده رزومه

 

 

 

مسئول پارک علم و فناوری فومن: خانم معصومه نوروزی ( شماره تماس: 34726013-013 )

 

 

جهت ورود به وبگاه پارک علم و فناوری بر روی لینک کلیک نمایید .    

     

  وبگاه پارک علم و فناوری

فرم ثبت ایده

شما می‌توانید در این بخش از طریق فرم زیر ایده خود را ثبت نموده تا از طریق پارک علم و فناوری دانشکده فنی فومن با شما تماس گرفته شود.

فرم ثبت ایده

Text to Identify